2 maja (środa) każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez wywieszenie flagi państwowej w swoim domu, a także w oknie lub na balkonie swego mieszkania. Do czego serdecznie wszystkich zachęcamy.

Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. Miłość do barw narodowych oznacza prezentowanie ich zgodnie z tradycją i honorem. Warto poznać te zasady. Temu służy opracowany w MSWiA miniprzewodnik „Biało-Czerwona”.

Publikacja wskazuje miedzy innymi różnice między flagą a barwami narodowymi. Flaga Rzeczypospolitej Polskiej składa się z dwóch poziomych pasów równej szerokości, białego u góry i czerwonego u dołu, w proporcjach 5:8.

Miniprzewodnik przypomina także, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne wyłącznie na barwach narodowych.

Jest wiele form eksponowania barw narodowych np. są noszone w klapie płaszcza, marynarki lub żakietu w postaci biało-czerwonej kokardy narodowej.

Te oraz inne ciekawe informacje związane z polskimi barwami narodowymi znajdują się w miniprzewodniku, który poniżej jest dostępny do pobrania.

 

Informacja z: www.mswia.gov.pl.

Załączniki:
Pobierz plik (Miniprzewodnik_Bialo-Czerwona.pdf)Judix[CSc8Px http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com]46272 kBUaktualnij plik (Miniprzewodnik_Bialo-Czerwona.pdf) Usuń plik (Miniprzewodnik_Bialo-Czerwona.pdf)

 

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy

życzymy Państwu

pokoju w sercach, tylko dobrych wydarzeń w życiu,

i rodzinnego, trwałego szczęścia.

 

 

  Tempera, Zofia Stryjeńska

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przekazała do użytkowania 13 ambulansów oraz 13 urządzeń do kompresji klatki piersiowej zakupionych dla pięciu dysponentów zespołów ratownictwa medycznego ze środków pochodzących z budżetu wojewody podkarpackiego - w ogólnej kwocie 6 500 000 zł. Wydarzenie to miało miejsce 5 lutego br. na parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Zakupione nowoczesne ambulanse oraz urządzenia do kompresji klatki piersiowej w celu doposażenia zespołów ratownictwa medycznego w specjalistyczny sprzęt medyczny pozwolą zapewnić właściwy standard oraz wysoki poziom udzielanych świadczeń zdrowotnych przez podstawowe, dwuosobowe, zespoły ratownictwa medycznego.

Dotację otrzymały: Samorząd Województwa Podkarpackiego z przeznaczeniem dla: Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu – w wysokości 1 050 000 zł z tego: – 900 000 zł na zakup 2 ambulansów wraz z wyposażeniem – 150.000 zł na zakup 3 urządzeń do automatycznej kompresji klatki piersiowej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie – 1 500 000 zł z tego: – 1 350 000 zł na zakup 3 ambulansów wraz z wyposażeniem – 150 000 zł na zakup 3 urządzeń do automatycznej kompresji klatki piersiowej 3 samorządy powiatowe, tj.: Starostwo Powiatowe w Krośnie z przeznaczeniem dla Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie – 1 500 000 zł z tego: – 1 350 000 zł na zakup 3 ambulansów wraz z wyposażeniem – 150 000 zł na zakup 3 urządzeń do automatycznej kompresji klatki piersiowej Starostwo Powiatowe w Sanoku z przeznaczeniem dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku – 1 000 000 zł z tego: – 900 000 zł na zakup 2 ambulansów wraz z wyposażeniem – 100 000 zł na zakup 2 urządzeń do automatycznej kompresji klatki piersiowej Starostwo Powiatowe w Mielcu z przeznaczeniem dla Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu w Mielcu – 1 450 000 zł z tego: – 1 350 000 zł na zakup 3 ambulansów wraz z wyposażeniem – 100 000 zł na zakup 2 urządzeń do automatycznej kompresji klatki piersiowej.

– Ufam, że te zakupy przyczynią się do poprawy warunków pracy dla ratowników, ale także wpłynął na realizację zadań Państwowego Ratownictwa Medycznego – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Z kolei Dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu w Mielcu, Pan Paweł Pazdan podkreślił, że nowoczesny sprzęt, nowoczesne pojazdy to nie tylko bezpieczeństwo pacjentów, to również bezpieczeństwo zespołów ratownictwa medycznego.

Tekst i zdjęcia: www.rzeszow.uw.gov.pl.