Start

Podczas wyjazdowego spotkania w Strachocinie Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość podjął stanowcze kroki mające przyspieszyć rozwój Podkarpacia.

Program partii zakłada zrównoważony i równomierny rozwój Polski. Wpisują się w niego przede wszystkim:

– działania na rzecz zwiększenia dostępności komunikacyjnej Podkarpacia poprzez niezwłoczną realizację inwestycji drogowych i kolejowych, m.in. Via Carpatia, rozwój połączeń komunikacyjnych ze Słowacją czy przejść granicznych z Ukrainą,

– odbudowa i rozwój przemysłu naftowo-gazowego i rafineryjnego,

– rozwój rolnictwa, szczególnie w obszarach górskich oraz poprawy dla rodzinnych gospodarstw rolnych,

– szybka realizacja inwestycji w obszarze gospodarki wodnej i zabezpieczenie przeciwpowodziowe ze zbudowaniem zbiornika wodnego Kąty Myscowa,

– uruchomienie infrastruktury sportowo-turystycznej, przede wszystkim w Bieszczadach oraz rozwój działalności kulturalnej i ochrony naszego dziedzictwa narodowego,

– zintensyfikowanie prac na rzecz rozwoju Karpat i współpracy międzynarodowej wokół idei uczynienia z tego regionu silnego ośrodka turystyczno-kulturalnego w Europie.

Do Strachociny, gdzie urodził się św. Andrzej Bobola, patron Polski, przyjechali m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, przewodniczący KP PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, przewodniczący partii PiS Jarosław Kaczyński.

– Politycy PiS spotykają się w Strachocinie od 2005 r. Święty Andrzej Bobola jest to patron, który bardzo dobrze opiekuje się sprawami Polski – stąd nasza pamięć o nim. I dobrze jest, że są w Polsce ludzie, którzy starają się o to, by został uznany za jednego z najważniejszych świętych polskich – mówił marszałek Sejmu.

Wśród przybyłych gości byli: marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, Ryszard Terlecki przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS i wicemarszałek Sejmu, Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych, przewodniczący partii PiS Jarosław Kaczyński, Beata Mazurek rzecznik PiS, a także przedstawiciele administracji szczebla wojewódzkiego, parlamentarzyści i samorządowcy z woj. podkarpackiego.

Mszę św. w intencji jedności Ojczyzny koncelebrował ksiądz biskup Jan Niemiec (który zawierzył w 2016 r. Polskę w Łagiewnikach, za pośrednictwem św. Andrzeja Boboli, Chrystusowi Królowi).

Na uroczystości do Sanktuarium w Strachocinie udała się delegacja członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z Przemyśla i powiatu przemyskiego, na czele z posłem Andrzejem Matusiewiczem, zastępcą prezydenta Przemyśla Januszem Hamryszczakiem, sekretarzem okręgowym PiS Wojciechem Rzeszutko i pełnomocnik PiS na powiat przemyski Bożeną Ryczan.

Tekst i zdjęcie: www.marekkuchcinski.pl oraz Aleksander Malicki: fotoleracja.